Sposoby na zaparcia – ulga w dolegliwościach

Problemy z regularnym wypróżnianiem to dolegliwość przewlekła i oporna w leczeniu – kiedy nie pomagają doraźne środki dobrze jest wypróbować naturalne, domowe sposoby na zaparcia. Są nie tylko tanie, ogólnodostępne i bezpieczne w stosowaniu, ale przede wszystkim skuteczne! Powodujące dyskomfort środki na przeczyszczenie nie będą ci już potrzebne!

Domowe sposoby na zaparcia

Zaparcia to dolegliwość, która dotyka wiele osób dorosłych – jak podają badania społeczne co trzecia kobieta i co czwarty mężczyzna w Polsce! Najczęściej spowodowane są niezbilansowaną dietą, złymi nawykami żywieniowymi i nieuporządkowanym trybem życia. I choć mogło by się wydawać, że aby pozbyć się zaparć wystarczy usunąć z życia powyższe czynniki, to sprawa nie jest taka oczywista.  Czy istnieją zatem sprawdzone sposoby na zaparcia? Tak! Jednak, aby były skuteczne należy wprowadzić długotrwałe zmiany w codziennym życiu.

maxresdefault

Skuteczne i proste sposoby na zaparcia

WIĘCEJ RUCHU! Kiedy się ruszasz (biegasz, spacerujesz, pływasz) twój organizm zwiększa swoje obroty – aktywizują się wszystkie jego układy, a więc również i jelita. Zdrowa dawka ruchu (co najmniej 30 minut dziennie) wspomoże ich pracę, zwiększy perystaltykę, a dodatkowo wpłynie pozytywnie na twoje samopoczucie i….sylwetkę.

PIJ DUŻO PŁYNÓW! Każdego dnia powinniśmy wypijać minimalnie 2 litry wody – dzięki niej oczyszczamy organizm i usprawniamy pracę jelit – to podstawowe sposoby na zaparcia!  Kiedy jest jej za mało, nasze ciało broni się przed odwodnieniem i zaczyna pobierać płyny skąd się da – również z zalegających w jelitach treści pokarmowych, a te stają się zbite, suche i smoliste, co znacznie utrudnia prawidłowe wypróżnienie i prowadzi do dyskomfortu – aby go uniknąć przyjmuj regularnie preparaty ziołowe rozpuszczające takie kamienie kałowe, np. Reumoseen.

ZMIEŃ NAWYKI ŻYWIENIOWE! Ograniczenie fastfoodów, a zwłaszcza potraw tłustych i słodyczy, a w zamian zjadanie większych ilości owoców i warzyw oraz pełnoziarnistych produktów zawierających zbawienny w przypadku zaparć  błonnik, to sposoby na zaparcia sprawdzone jeszcze przez nasze mamy i babki. Do pokarmów polecanych na zaparcia należy również kapusta kwaszona, suszone owoce tj. śliwki i morele – jedz je często jeśli chcesz pozbyć się zaparć! Możesz wspomagać swój organizm preparatami wzbogaconymi o błonnik, np. Dakseen, który dodatkowo dostarczy Ci wszystkich niezbędnych witamin i minerałów.

JEDZ REGULARNE POSIŁKI! Stałe pory jedzenia i małe, ale częste posiłki to kolejne proste sposoby na zaparcia. Kiedy jemy w pośpiechu, o różnych porach i na dodatek rzadko nasz organizm się rozstraja, a układ pokarmowy nie nadąża z trawieniem – nie do końca strawione treści pokarmowe zapychają jelita powodując zaparcia. Dla przyspieszenia metabolizmu warto sięgnąć po naturalne preparaty ziołowe, jak np. herbata Gonseen, która doskonale wpływa na pracę całego układu pokarmowego, a dodatkowym jej atutem jest aktywne oczyszczanie organizmu z toksyn!

UREGULUJ SWÓJ TRYB ŻYCIA! Nie chodzi tylko o regularne posiłki – musisz również nauczyć się regularnie wypróżniać – najlepiej korzystać z toalety rano, gdyż w tym czasie nasze jelita pracują najaktywniej. Absolutnie nigdy nie wstrzymuj stolca! Jeżeli pomimo prób wciąż będziesz mieć problemy – pobudź swoje jelita do aktywnej pracy ziołowymi suplementami diety, których głównym zadaniem jest poprawienie perystaltyki jelit – np. Cleanseen, który jest niezawodnym preparatem w usuwaniu z organizmu wszelkich szlamów, toksyn i zalęgających w jelitach mas kałowych.

zaparcia

Proste sposoby na zaparcia są najlepsze

Oczywiście powyższe sposoby na zaparcia, to nie wszystkie naturalne metody pobudzania do pracy leniwych jelit, aczkolwiek te należące do najskuteczniejszych! Pamiętaj, aby w tym trudnym okresie wspomagać się naturalnymi suplementami diety – zawarte w nich ziołowe ekstrakty zmuszą organizm do wydajniejszej pracy, pomogą mu w detoksykacji oraz uzupełnią niedobory niezbędnych minerałów i witamin.  Suplementy diety takie jak Cleanseen, Reumoseen czy herbata Gonseen to skuteczne sposoby na zaparcia – wypróbuj je i przekonaj się, że warto!


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *