Naturalne suplementy diety kontra bielactwo

Suplementacja, a przede wszsytkim naturalne suplementy w ciągu ostatnich kilku lat zdobyła ogromną popularność. Choć mogłoby się wydawać, że to tylko fanaberia, w rzeczywistości suplementacja naturalnymi produktami to już dziś konieczność. Dlaczego? Otóż dlatego, że niemal nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie niezbędnej dawki witamin i minerałów – nawet wówczas, gdy pozornie odżywiamy się zdrowo. Kto z nas zjada minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie? Tymczasem brak witamin i minerałów tkwi u podłoża większości chorób przewlekłych, wśród których znajduje się także bielactwo. Tych niedoborów nie wolno bagatelizować: jeśli organizmowi brakuje wody czy pożywienia, sygnalizuje nam to w krótkim czasie pragnieniem bądź uczuciem głodu; jeśli jednak brakuje mu minerałów czy witamin, negatywne efekty odczuwamy dopiero po latach. Dlatego też chcąc skutecznie wyleczyć bielactwo nie możemy skupiać się tylko na leczeniu objawowym: obowiązkowa jest prawidłowa dieta, ruch na świeżym powietrzu, ale także naturalne suplementy, uzupełniające niedobory naszego organizmu.

Dlaczego naturalen suplementy są niezbędne?

Choć wydaje nam się, że odżywiamy się zdrowo i zapewniamy naszemu organizmowi wszystkie niezbędne mu do prawidłowego funkcjonowania witaminy i minerały, w rzeczywistości jesteśmy w błędzie. Zakładając nawet, że spożywamy wymagane ilości warzy i owoców, to większość z nich już po dwudziestu czterech godzinach traci, w zależności od temperatury przechowywania, 15-40% witamin i minerałów; po czterdziestu ośmiu godzinach te straty mogą sięgać nawet 80%, a mało kto może sobie pozwolić na codzienne kupowanie niewielkiej porcji sałaty czy marchwi. Niewiele osób ma także czas na pielęgnację warzyw we własnym ogródku, a zakupy najczęściej robimy raz czy dwa razy w tygodniu. Trudno się więc dziwić, że warzywa i owoce – pozornie świeże i pełne witamin – w rzeczywistości zapewniają nam jedynie ułamek niezbędnych składników odżywczych. Dlatego rola suplementacji jest w dzisiejszych czasach tak wysoka: nie uzupełniając na bieżąco niedoborów witamin i minerałów narażamy się na pojawienie się w przyszłości wielu chorób. Jednak bardzo istotnym jest, abyśmy decydując się na suplenetację zwracali uwagę na jej pochodzenie, naturalne suplementy są w stanie uzupełnić nasze niedobory bez szkody dla organizmu co może mieć miejsce w przypadku suplementów”chemicznych”

Naturalne suplementy diety a bielactwo

Rola naturalnych suplementów w diecie współczesnego człowieka systematycznie rośnie. Okazuje się, że mogą mieć one pozytywny wpływ na leczenie wielu chorób, których przyczyny na pierwszy rzut oka nie powiązalibyśmy z błędami żywieniowymi. Do takich chorób należy bielactwo – schorzenie skóry, które swoje źródła ma między innymi w nieprawidłowym odżywianiu się. Duże niedobory niezbędnych mikroelementów oraz znaczne zanieczyszczenie organizmu toksynami sprawiają, że staje się on podatny na choroby i nie potrafi sam ich zwalczać. Dodatkowo skóra stanowi największy organ organizmu, przez który stara się on usunąć zanieczyszczenia – stąd problemy z trądzikiem, bielactwem czy łuszczycą. By wzmocnić organizm i wspomóc go w walce z chorobą niezbędne stają się więc naturalne suplementy diety. Ich naturalne pochodzenie ma znaczenie kluczowe: substancje naturalne charakteryzują się o wiele większą przyswajalnością, zapewniając lepsze i szybsze efekty, niż ma to miejsce w przypadku substancji syntetycznych. Skutecznym wsparciem w leczeniu bielactwa okaże się więc oczyszczający organizm Cleanseen, czy doskonały antyoksydant Ravseen, którego działanie oczyszczające koncentruje się na wspomaganiu pracy naszej wątroby. Warto codziennie pić oczyszczającą herbatkę Gonseen, a jeśli jesteśmy często narażeni na stres, w walce z nim wspomoże nas uspokajający Yamseen. Relaks po ciężkim dniu zapewnią także kąpiele w Kwartecie Soli z Morza Martwego, a optymalną pielęgnację skóry wspomoże codzienne stosowanie Balsamu Solaris na wszystkie zmiany na skórze i obszar wątroby. Zmiany na skórze i obszar wątroby należy też dwa razy w tygodniu smarować Maseczką Iłową. Do diety warto także włączyć preparaty witaminowo-minerałowe, takie jak czekoladowy napój Chocoseen czy batoniki Dakseen – zawierają one optymalne ilości niezbędnych nam mikroelementów, a ich regularne spożywanie chroni przed powstawaniem ich niedoborów w organizmie.

Związek pomiędzy bielactwem a niedoborami witamin i minerałów w organizmie jest oczywisty. Dlatego, by skutecznie leczyć tę przykrą dolegliwość, warto postawić na naturalne preparaty oczyszczające i wzmacniające. Zdrowy, silny organizm skuteczniej zwalczy chorobę, lepiej reagując na wszystkie kuracje i leki. Wspomagając naturę w jej działaniu szybko przekonamy się, że bielactwo da się skutecznie wykluczyć ze swego życia stawiając w duzej mierze na zdrwoe odżywianie i naturalne suplementy diety, a zdrowa i piękna skóra nie leży wcale poza naszym zasięgiem.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *