Naturalna suplementacja to podstawa zdrowia


Wśród wielu działań, mających uchronić nas przed chorobami i wzmocnić organizm, coraz częściej wymienia się stosowanie odpowiednio dobranych suplementów diety. I chociaż może nam się wydawać, że łykanie pigułek nie jest nam do niczego potrzebne, to twierdzenie jest całkowicie błędne. Odpowiednio dobrane, naturalne suplementy diety nie tylko uzupełnią niedobory mikroelementów w organizmie, ale także wspomogą układ immunologiczny w walce z chorobami. I to nawet takimi, których leczenia nigdy nie powiązalibyśmy z dietą, jak choćby łuszczyca czy bielactwo.

Dlaczego suplementacja jest niezbędna?

Wiele osób wciąż uważa, że uzupełnianie diety o suplementy jest niepotrzebnym wymysłem, mającym na celu sięgnięcie do kieszeni konsumenta. Nic bardziej mylnego: mało kto zdaje sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach suplementacja z mody zmieniła się w konieczność. Żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku, nasz organizm musi zmagać się z coraz bardziej niezdrowym powietrzem i wodą. Dodatkowo spożywana przez nas żywność także jest coraz gorszej jakości. Nie łudźmy się – nawet warzywa i owoce ze sprawdzonych źródeł, a więc z naturalnych upraw czy przydomowych ogródków, wolne od pestycydów, szybko tracą swoje cenne wartości odżywcze. Tymczasem mało kto ma możliwość codziennego kupowania świeżych warzyw i owoców. Skazujemy się więc na spożywanie produktów o niskiej zawartości witamin i minerałów, a w konsekwencji – na postępujące niedobory tych składników odżywczych. Skutki tychże niedoborów nie pojawią się za miesiąc, rok czy dwa lata, jednak możemy być pewni, że prędzej czy później dadzą o sobie znać, czy to pod postacią zawału, czy też otyłości bądź innych chorób, których pojawienia się nie powiązalibyśmy nigdy z nieprawidłowym odżywianiem. Dlatego stosowanie odpowiednio skomponowanych, naturalnych suplementów diety staje się coraz bardziej niezbędne.

 

Tylko naturalne składniki

Wybierając suplementy diety zwracajmy uwagę na ich skład. Różnica między suplementami naturalnymi a ich syntetycznymi odpowiednikami jest, wbrew pozorom, ogromna: naturalne składniki charakteryzują się znacznie wyższą przyswajalnością, dzięki czemu możemy lepiej dobrać ich dawkę. Dodatkowo nasz organizm znacznie lepiej reaguje na naturalne witaminy i minerały, podczas gdy ich syntetyczne odpowiedniki traktuje jak coś obcego, sztucznego, niejako broniąc się przed nimi. Zawsze warto też mieć świadomość, że prawdziwie naturalnych suplementów, skomponowanych na bazie składników najwyższej jakości, nie kupimy za kilka czy kilkanaście złotych. Jednak ich cena, choć pozornie wysoka, w rzeczywistości wcale taka nie jest, gdyż kupując jeden prawidłowo skomponowany suplement o wysokiej przyswajalności nie musimy wydawać pieniędzy na kilka różnych środków, których działanie w części się dubluje, a których wchłanialność jest tak naprawdę bardzo niska.

Inwestycja w zdrowie

W dzisiejszych czasach przyjmowanie naturalnych suplementów diety staje się niezbędną częścią zdrowego stylu życia. Narażeni na działanie stresu, żyjąc w ciągłym biegu, nie mamy czasu właściwie zadbać o to, by nasze menu było urozmaicone, prawidłowo skomponowane, i – co najważniejsze – bogate w niezbędne naszemu organizmowi witaminy i minerały. Niedobory mikroelementów należy regularnie uzupełniać, a to zapewnią nam naturalne suplementy diety. Warto sięgnąć po produkty sprawdzonych marek, do których z całą pewnością zalicza się Dr Nona. W ofercie tej firmy znajdziemy całą gamę suplementów o unikalnym, naturalnym składzie, stworzonych na bazie starannie dobranych składników, wspomagających wzajemnie swoje działanie. Naturalne suplementy Dr Nona dostępne są nie tylko pod postacią tabletek (jak na przykład uspokajający i oczyszczający Cleanseen, doskonały antyoksydant Okseen czy łagodzący objawy menopauzy Feminseen) – to także pełnowartościowe przekąski (na przykład batoniki Dakseen czy napój kakaowy Chocoseen, uwielbiany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci), które nie tylko doskonale smakują, ale także zapewniają codzienną dawkę niezbędnych naszemu organizmowi witamin i minerałów.