Gorący temat: detoksykacja, czyli oczyszczanie organizmu z toksyn!

Oczyszczanie organizmu z toksyn to ostatnimi czasy temat coraz częściej poruszany podczas dyskusji – czy to w mediach, czy w gronie przyjaciół i rodziny. Nic dziwnego – żyjemy w czasach, kiedy substancje niekorzystne dla naszego organizmu „atakują” nas ze wszech stron – są w powietrzu, żywności, kosmetykach, czy środkach pomagających nam utrzymać w domu czystość i porządek. Niestety, oprócz oczywistego negatywnego wpływu na samopoczucie i zdrowie mają one jeszcze jedną cechę charakterystyczną – działają długofalowo. Toksyny, które raz dostaną się do organizmu, nawet w minimalnej ilości, mogą się kumulować, oddziałując na nasz organizm przez wiele lat! Zatem oczyszczanie organizmu co jakiś czas wydaje się dziś nieodzowne!

Kiedy oczyszczanie organizmu jest potrzebne?

Zastanawiacie się czy i wy powinniście oczyścić swój organizm tej wiosny? Jeśli czujecie osłabienie, jesteście ospali i bez życia, macie problemy ze snem, często skarżycie się na bóle głowy, albo chociażby wasza cera jest szara i niedotleniona – odpowiedź brzmi – TAK!, Oczyszczanie organizmu jest wam potrzebne. Wszystkie powyższe objawy to oznaki zatrucia organizmu toksynami – metalami ciężkimi wchłanianymi przez owoce i warzywa z nawozów, chemikaliami zawartymi w żywności – barwnikami,  konserwantami i syntetycznymi substancjami wzmacniającymi smak i aromat; komponentami kuracji antybiotykowych i leków przeciwbólowych, a wreszcie tymi, które pochodzą z zanieczyszczonego powietrza, wód, czy gleby. Musicie wiedzieć,  że te toksyczne substancje są również przyczyną nadwagi, wywołują zatrucia, alergie, defekty skóry, wypadanie włosów a w skrajnych sytuacjach mogą prowadzić do wielu poważnych schorzeń – również onkologicznych. Jak zatem pozbyć się ich z organizmu?

Monodieta – ekspresowe oczyszczanie organizmu

herbata gonseen podstawą oczyszczanie organizmuPorządny detoks to dla naszego ciała bodziec do odnowy. Oczyszczanie organizmu warto rozpocząć od specjalnej diety, tzw. Monodiety opartej tylko i wyłącznie na naturalnych surowcach zbożowych, a więc wszelkiego rodzaju gotowanych kaszach i ryżach, doprawionych jedynie ziołowymi przyprawami, np. bazylią, pietruszką, czy ziołami prowansalskimi – na słono, a cynamonem i kardamonem na słodko. Cukier, sól i wszelkie sztuczne polepszacze smaku są zabronione! Monodietę można utrzymywać od kilku do kilkunastu dni, nie dłużej jednak niż dwa tygodnie. Aby oczyszczanie organizmu było efektywne nie poleca się również picia kawy, czarnej herbaty czy słodzonych soków i napoi gazowanych. Zastąpić je można wodą z cytryną i/lub miętą, jak również ziołowymi herbatami, które dodatkowo wspomogą proces detoksykacji – np. herbatka Gonseen, zawierająca szereg naturalnych ekstraktów, minerały i witaminy, które dodatkowo wzmocnią nas w tym trudnym okresie. Zestaw jej składników efektywnie oddziałuje na organizm, wydala toksyny, szlamy i tłuszcze z organizmu, normalizuje przemianę materii – sprzyja również obniżeniu wagi.

Suplementy wspomagające oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu jest procesem, który od wszystkich układów naszego ciała wymaga bardzo wiele wysiłku i wzmożonej pracy. W trakcie detoksykacji komórki odprowadzają niechciany materiał, taki jak toksyny, bakterie czy wirusy, resztki błony komórkowej, uszkodzone cząstki białek, i wszystko to spalają zamieniając w energię –  jest to proces autofagii, czyli samotrawienia się. Warto więc dodatkowo wspomóc organizm w tym procesie odnowy poprzez naturalną suplementację. Do diety oczyszczającej poleca się dołączyć zwłaszcza preparaty, których działanie skoncentrowane jest na wspomaganiu układu wydalniczego, jak Reumoseen, który rozpuszcza kamienie kałowe i Cleanseen, który przyspiesza ich wydalanie poprzez poprawienie metabolizmu i perystaltyki jelit. Obydwa preparaty zostały stworzone na bazie biomasy Morza Martwego – każdy z nich zawiera więc mikroelementy, które dodatkowo wzmocnią cały organizm, dostarczając mu niezbędnej energii i substancji odżywczych. Podstawą kuracji suplementami z Morza Martwego  jest wspomniana już  Herbatka Gonseen – dzięki bogactwu wyciągów roślinnych (m.in. liść oliwki europejskiej, ostrokrzew paragwajski, macierzanka piaskowa, czy lebiodka pospolita)  wyprowadza ona toksyny z organizmu oraz przygotowuje go do przyjęcia wzmacniających bio-minerałów i witamin.

Oczyszczanie organizmu to działanie holistyczne!

oczyszczanie organizmuNa koniec warto wspomnieć, że oczyszczanie organizmu może – zwłaszcza jeśli nagromadzonych toksyn było bardzo dużo – wiązać się z różnymi nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi, jak np. wzmożona potliwość  i ostry zapach potu, czy wysyp nieestetycznie wyglądających pryszczy na twarzy i dekolcie. W takich przypadkach polecane są naturalne preparaty do pielęgnacji ciała jak np. sól do kąpieli z Morza Martwego, która ze względu na swój unikatowy skład, wyprowadza z organizmu zbędną wodę i toksyny – jest naturalnym środkiem leczniczym zalecanym w medycynie naturalnej.  Skóra to największy organ – dlatego też przez nią jesteśmy w stanie wyprowadzić potężną ilość toksyn skumulowanych w naszym organizmie!

Pamiętajmy, ze skuteczne oczyszczanie organizmu to takie, które działa holistycznie na cały organizm – zarówno od środka jak i z zewnątrz – dlatego w tym okresie zalecamy również więcej ruchu, na świeżym powietrzu! Pogoda jest sprzyjająca, więc do dzieła!

 


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *