Alergia na kurz – jak sobie pomóc

 Choć alergia na kurz nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia, każdy, kto musi zmagać się z tą chorobą wie, jak trudne jest życie z nią. Gdy każda drobina kurzu niesie ryzyko kataru, łzawiących oczu czy duszności, problemem staje się nawet zwykłe wyjście do pracy, a domowe czynności, takie jak ścielenie łóżka czy odkurzanie zmieniając się w przeszkody nie do pokonania. Na szczęście alergia na kurz nie musi oznaczać dożywotniej izolacji i zamykania się w domu – są metody, które ułatwiają życie z tą chorobą, a także wspomagają jej skuteczne leczenie.

Alergia na kurz nie lubi porządków

Podstawą w leczeniu każdej alergii – w tym tak uciążliwej, jak alergia na kurz – jest usuwanie z otoczenia alergenów, na które nasz organizm reaguje nieprawidłowo. By uwolnić się od uciążliwych objawów warto więc zamienić puchowe kołdry na lekkie koce, ciężkie i zawsze pełne kurzu dywany zastąpić lekkimi bawełnianymi dywanikami, a zasłony i firanki zamienić na praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości rolety. Zaopatrzymy się też w odkurzacz z filtrem HEPA i pamiętajmy o regularnym wietrzeniu pomieszczenia – roztocza kurzu domowego lubią ciepło i wilgoć. Warto jednak pamiętać, że usuwanie kurzu z otoczenia sprawdza się jedynie w przypadku naszego domu, w którym o porządek dbamy sami. By wyjście z domu nie stanowiło dla nas wielkiego problemu, warto więc skupić się także na wzmacnianiu organizmu.

Naturalne suplementy diety kontra alergia na kurz

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z faktu, że alergia na kurz stanowi sygnał, że naturalna równowaga naszego organizmu jest zaburzona. Z tego powodu nie potrafi on radzić sobie z alergenem i wyzwalaj reakcję patologiczną w kontakcie z substancją, która powinna być dla nas całkowicie obojętna. Dlatego wzmacnianie organizmu jest takie ważne: silny organizm będzie w stanie skuteczniej radzić sobie z chorobą. Podstawą kuracji wzmacniającej jest zdrowa dieta, oparta o produkty naturalne, jak najmniej przetworzone i pozbawione substancji konserwujących. Natomiast by zapewnić sobie codzienną optymalną dawkę niezbędnych witamin i minerałów, do diety warto włączyć suplementy pochodzenia naturalnego. Dzięki temu, że są one tworzone na bazie naturalnych substancji, zawarte z nich drogocenne witaminy i minerały są znacznie łatwiej przyswajalne niż ich syntetyczne odpowiedniki. Doskonale sprawdzą się tu naturalne preparaty Dr Nona: wzmacniający Okseen, multiwitaminowy napój Chocoseen czy rewelacyjny antyoksydant Pulmoseen. Warto też pamiętać o oczyszczaniu organizmu z toksyn: skuteczne oczyszczanie zapewni nam herbata Gonseen, która dodatkowo doskonale wzmacnia nasz system immunologiczny. Szklanka herbaty Gonseen każdego dnia rano to doskonały sposób na zdrowe rozpoczęcie dnia i podstawa do każdej kuracji wzmacniającej.

Naturalne suplementy diety Dr Nona stanowią doskonały sposób na walkę z uciążliwą chorobą, jaką jest alergia na kurz. Regularnie stosując naturalne preparaty Dr Nona oraz systematycznie pijąc oczyszczającą herbatę Gonseen nie tylko uzupełnimy niedobory witamin i minerałów, ale także doskonale wzmocnimy organizm i sprawimy, że skuteczniej poradzi sobie z chorobą. Dzięki temu alergia na kurz przestanie być wyrokiem izolacji, zamiast tego zamieniając się w nieco uciążliwą dolegliwość, z którą jednak da się żyć.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *