Sól z Morza Martwego – skarb natury wTwoim domu


W stresie i pośpiechu dnia codziennego często zapominamy o prawidłowej pielęgnacji ciała. Zapominamy też, że nasz organizm narażony jest dziś na mnóstwo czynników szkodliwych, z którymi nie musiały zmagać się poprzednie pokolenia: problemem staje się coraz bardziej zanieczyszczona woda i powietrze, wysoko przetworzona, uboga w składniki odżywcze żywność, ciągły, wyniszczający organizm stres. By zniwelować działanie tych czynników, musimy więc w sposób szczególny o siebie dbać. Umożliwi nam to sól z Morza Martwego, której wszechstronne działanie stanowi przepustkę nie tylko do piękna, ale także do zdrowia.

Unikalny skład

Morze Martwe od lat cieszy się rosnącą popularnością wśród osób, zmagających się z różnymi chorobami (przede wszystkim skóry, ale nie tylko) oraz takich, którzy po prostu pragną podreperować swoje zdrowie. Każdego roku basen Morza Martwego staje się celem wycieczek tysięcy osób, z których niemal każda po powrocie zauważa poprawę swojego stanu zdrowia oraz osłabienie objawów choroby. Tak niewiarygodne lecznicze działanie ma sól z Morza Martwego, przede wszystkim z uwagi na swój skład, który różni się całkowicie od składu soli z innych mórz. Sól z Morza Martwego stanowi bowiem prawdziwą bombę minerałową: jest niezwykle bogatym źródłem wapnia, potasu, bromu oraz magnezu. Dodatkowo w składzie tej prozdrowotnej soli chlorek sodu (czyli popularna sól kuchenna) stanowi zaledwie kilkanaście procent, podczas gdy w soli z innych mórz jest jej ponad 80%. Wszystko to sprawia, że sól z Morza Martwego ma działanie, nieporównywalne z żadną inną substancją.

Cudowne działanie soli z Morza Martwego

Ze względu na swój fenomenalny skład sól z Morza Martwego, oprócz działania kosmetycznego, wykazuje także szereg właściwości prozdrowotnych oraz leczniczych. Zarówno kąpiele w Morzu Martwym, jak i maseczki i peelingi z soli wpływają widocznie na poprawę kondycji naszej skóry, przywracając jej jędrność, elastyczność i gładkość. Fenomen działania soli z Morza Martwego sprowadza się jednak do jej działania leczniczego: regularne jej stosowanie wpływa łagodząco na wiele chorób skórnych, począwszy od trądziku czy rumienia, aż po bielactwo oraz łuszczycę. Zabiegi na bazie soli z Morza Martwego pomogą Ci także uporać się z różnego rodzaju alergiami. Dodatkowo, przenikając przez skórę (co jest możliwe dzięki Archebakterii – prastaremu jednokomórkowemu mikroorganizmowi, odkrytemu w Morzu Martwym, który stanowi niewyczerpane źródło biologicznie czynnych substancji, a dodatkowo nastawiony jest na regenerację i odbudowę uszkodzonych komórek), lecznicza sól pobudza cały organizm, wpływa na regenerację komórek oraz pobudza układ odpornościowy. Sól z Morza Martwego doskonale oczyszcza organizm, wyprowadzając toksyny przez skórę. Co więcej, sól z Morza Martwego można także stosować wewnętrznie: świetne efekty we wspomaganiu leczenia schorzeń dróg oddechowych dają na przykład inhalacje na bazie tej wspaniałej soli, a ssanie jej kryształków zaleca się także przy różnego rodzaju dolegliwościach gastrycznych. Nadaje się ona także do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, zapobiegając problemom z zębami, dziąsłami czy strunami oddechowymi

Kosmetyki z solą z Morza Martwego

Cudowne działanie soli z Morza Martwego sprawia, że stanowi ona jedną z najbardziej znanych substancji kosmetyczno-leczniczych. Kosmetyki na bazie soli z Morza Martwego wykazują wspaniałe właściwości pielęgnacyjne, oczyszczając i odświeżając skórę, poprawiając jej stan i przywracając młody, zadbany wygląd, a także wspomagając leczenie chorób skórnych. W każdej łazience powinien się więc znaleźć Kwartet Soli, Balsam Solaris czy Krem Dynamiczny na bazie tej fenomenalnej soli. Stosowanie naturalnych kosmetyków, opartych o sól z Morza Martwego sprawia, że jednocześnie dbamy o siebie od zewnątrz oraz od wewnątrz – tego nie zapewnią nam żadne inne kosmetyki. Jeśli więc zależy nam na zdrowiu i dobrym samopoczuciu – postawmy na prawdziwy drogocenny skarb natury, jakim jest sól z Morza Martwego.