Kosmetyki lecznicze


W dobie rosnącej świadomości zdrowotnej coraz częściej chcemy, by stosowane przez nas kosmetyki miały nie tylko działanie upiększające, ale także, by zapewniały efekty zdrowotne. Producenci kosmetyków wychodzą więc naprzeciw naszym oczekiwaniom, zachwalając swoje produkty w reklamach i obiecując, że ich stosowanie zapewni nam cudowne, rewolucyjne wręcz efekty. Często wystarczy jednak wnikliwie przestudiować ich skład, by przekonać się, że zawartość aktywnych substancji jest w nich zbyt niska, by zagwarantować tak dobre efekty. By mieć pewność, że stosowane przez nas produkty naprawdę nam pomagają, warto więc zainwestować w specjalne naturalne kosmetyki lecznicze.

Czy kosmetyki mogą leczyć?

Choć niektórym może się to wydawać nieprawdopodobne, istnieją kosmetyki, które nie tylko pielęgnują nasze ciało, ale także przenikają w głąb organizmu, wzmacniając go od środka i stymulując pracę układu immunologicznego. Takie kosmetyki określa się mianem leczniczych, a do wąskiej grupy produktów o takich właściwościach zaliczają się kosmetyki firmy Dr Nona. Ich stosowanie daje efekty nie tylko w postaci doskonałej pielęgnacji skóry: dodatkowo kosmetyki lecznicze Dr Nona wykazują szereg innych działań, wśród których jednym z najważniejszych jest odżywianie komórek organizmu. Naturalne kosmetyki lecznicze przenikają w głąb naszego ciała, mobilizując wewnętrzne siły obronne organizmu. Ich regularne stosowanie poprawia krążenie oraz ukrwienie skóry, pomaga zwalczyć cellulit, łagodzi obrzęki i stany zapalne, pomaga zwalczyć pleśniawki, usuwa zmęczenie i doskonale odpręża, wspomaga walkę z bezsennością – a to zaledwie niektóre z długiej listy prozdrowotnych i leczniczych właściwości kosmetyków naturalnych. Lecznicze kosmetyki na bazie naturalnych składników wykazują także bardzo dobre efekty wspomagające leczenie wielu chorób dermatologicznych, nawet tak ciężkich, jak łuszczyca czy bielactwo. Doskonale radzą też sobie z alergiami skórnymi, trądzikiem i innymi schorzeniami, a dzięki dowiedzionej skuteczności zainteresowanie nimi stale rośnie.

Przede wszystkim skład

Tajemnicą leczniczego działania naturalnych kosmetyków Dr Nona jest ich unikalny skład, oparty na Kompleksie Bioorganomineralnym, który stanowi Know-How firmy. W skład Kompleksu Bioorganimineralnego wchodzą biologicznie aktywne substancje, będące podstawą biomasy Morza Martwego (przede wszystkim Archebakteria – jednokomórkowy organizm, stanowiący niewyczerpane źródło biologicznie aktywnych substancji), a także wyciągi roślinne pod postacią najwyższej jakości francuskich olejków eterycznych. Ich działanie uzupełniają mikroelementy z Morza Martwego, którego wody oraz błoto są niezwykle bogate w cenne dla naszego zdrowia minerały. Naturalne składniki, na bazie których tworzone są lecznicze kosmetyki firmy Dr Nona, funkcjonują w synergii ze sobą, wzmacniając wzajemnie swoje działanie. Fenomenalna skuteczność naturalnych kosmetyków leczniczych Dr Nona bierze swoje źródło także z faktu, że w ich skład wchodzi unikalny system autotroficzny na bazie soli i biomasy z Morza Martwego, który umożliwia regenerację komórki na poziomie genetycznym. To właśnie ta unikalna, doskonale skomponowana mieszanka sprawia, że kosmetyki Dr Nona mają tak zaskakujące właściwości, pielęgnując nie tylko skórę, ale także wzmacniając cały organizm i odżywiając jego komórki. Dzięki obecności Archebakterii kosmetyki lecznicze przenikają do komórek i przekazują im cenne informacje, wspomagając ich odnowę.

Ze względu na coraz szersze możliwości nowoczesnej technologii współczesne kosmetyki naprawdę mogą wykazywać działanie lecznicze, przez co ich stosowanie staje się krokiem nie tylko w kierunku piękna, ale także zdrowia. Stosując Maseczkę Iłową, Krem Dynamiczny czy Halo Gel jednocześnie zapewniamy naszej skórze optymalną dawkę doskonale przyswajalnych substancji odżywczych oraz wzmacniamy organizm, zmniejszając ryzyko występowania wielu chorób. Warto o tym pamiętać, planując zakupy kosmetyczne – naturalne kosmetyki lecznicze zapewnią nam to, czego nie dadzą żadne inne produkty.