Lecznicze błoto z Morza Martwego


Prozdrowotne działanie Morza Martwego znane jest od tysięcy lat i od zawsze z powodzeniem wykorzystywane przy leczeniu wielu chorób, a także w ogólnym wzmacnianiu organizmu. Fenomen działania wody, soli oraz mineralnego błota z tego zbiornika wodnego zachwyca po dziś dzień, a basen Morza Martwego każdego roku staje się celem wycieczek tysięcy osób, które wyruszają tam po zdrowie i dobre samopoczucie. Szczególnie tamtejsze błoto cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a zabiegi pielęgnacyjne z jego użyciem nieodmiennie zachwycają swoją skutecznością.

Fenomenalny skład, cudowne działanie

Tajemnica skuteczności błota z Morza Martwego kryje się w jego unikalnym składzie. Podobnie jak woda z tego często odwiedzanego zbiornika wodnego, także i błoto stanowi prawdziwą bombę skondensowanych mikroelementów, które nie tylko pielęgnują, ale także wykazują działanie lecznicze. Organiczne błoto z Morza Martwego jest więc doskonałym źródłem minerałów i pierwiastków śladowych, które doskonale wzmacniają skórę, widocznie i w szybkim czasie poprawiając jej kondycję. Związki magnesu, potasu, żelaza, wapnia, bromu, glinu i innych minerałów mają istotne znaczenie dla prawidłowego przebiegu procesów życiowych organizmu. Źródłem skuteczności tego fenomenalnego błota jest także Archebakteria: prastary jednokomórkowy mikroorganizm, który jest protoplastą życia na naszej planecie. Przez cały czas swojego istnienia Archebakteria przetrwała w niezmienionej postaci, przechowując w sobie informacje na temat regeneracji i  przetrwania gatunku. W trakcie zabiegów z użyciem mineralnego błota z Morza Martwego Archebakteria przenika do wnętrza organizmu, przekazując te cenne informacje naszym komórkom.

Pielęgnacja i leczenie

Ze względu na swój unikalny skład błoto z Morza Martwego znajduje szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry. Wykazuje ono przede wszystkim działanie głęboko oczyszczające, ściągając pory, normalizując wydzielanie sebum oraz usuwając martwy naskórek. Maseczki i okłady z błota błyskawicznie i w sposób widoczny poprawiają kondycję skóry, nadając jej miękkość, gładkość oraz sprężystość. Niezwykle wysoka zawartość minerałów oraz lecznicze działanie Archebakterii sprawiają, że po zabiegach z użyciem mineralnego błota skóra przeżywa całkowitą odnowę biologiczną, dzięki czemu jest piękna i wyjątkowo zadbana. Warto wiedzieć, że mineralne błoto z Morza Martwego wykazuje nie tylko działanie pielęgnacyjne, ale także lecznicze. Stosowanie masek i okładów z tej niezmiernie bogatej w mikroelementy substancji doskonale wspomaga leczenie szerokiego spektrum chorób skórnych, począwszy od alergii, rumienia czy trądziku, a skończywszy na łuszczycy czy nawet bielactwie. Z tego powodu stosowanie zabiegów z użyciem mineralnego błota z Morza Martwego zaleca się osobom, zmagającym się z różnego rodzaju schorzeniami dermatologicznymi, przede wszystkim o podłożu grzybiczym i bakteryjnym. Nie bez znaczenia jest także fakt, że mineralne błoto przenika przez skórę w głąb organizmu, doskonale odżywiając jego komórki. Wszystko to sprawia, że z każdym rokiem rośnie liczba osób, mogących dać świadectwo fenomenalnego działania zabiegów z użyciem błota z Morza Martwego, a zainteresowanie kuracjami błotnymi wciąż rośnie.

Błoto z Morza Martwego stanowi doskonałą substancję pielęgnacyjną, a dzięki swojemu składowi ma także zastosowanie w leczeniu wielu chorób. Nie dziwi więc, że wycieczki nad Morze Martwe nieodmiennie cieszą się ogromną popularnością. Na szczęście także ci, których nie stać na kosztowne wyjazdy nie muszą rezygnować ze zbawczego działania mineralnego błota. Dzięki firmom, zajmującym się produkcją naturalnych kosmetyków leczniczych na bazie minerałów z Morza Martwego każdy może na własnej skórze przekonać się o jego cudownych właściwościach, fundując swojemu ciału jedyną w swoim rodzaju kurację odżywiająco-regenerującą. Wykorzystując prozdrowotne właściwości mineralnego błota już dziś możemy cieszyć się piękną, zadbaną oraz zdrową skórą, wzmacniając jednocześnie organizm i stymulując jego regenerację.