Dieta a bielactwo

Choć bielactwo uchodzi za chorobę nieuleczalną, w rzeczywistości ogromny wpływ zarówno na jej profilaktykę, jak i leczenie, ma styl życia, przede wszystkim zaś dieta. Nie bez powodu w tradycyjnej medycynie indyjskiej bielactwo uważa się za przejaw naruszenia naturalnej równowagi organizmu, która to równowagę najłatwiej przywrócić właśnie za pomocą modyfikacji diety.

Bielactwo na talerzu

Pierwszym krokiem do pozbycia się nieestetycznych plam i uwolnienia od problemu bielactwa powinno być przejście na zbilansowaną dietę. Dzięki prawidłowemu odżywianiu dostarczymy naszemu organizmowi optymalne ilości składników odżywczych i substancji mineralnych, których zaburzona równowaga stanowi jedną z przyczyn nie tylko bielactwa, ale też innych chorób. Osoby, cierpiące na bielactwo powinny więc przyjąć sposób odżywiania jak najbardziej zgodny z naturą: przede wszystkim unikać produktów wysoko przetworzonych, które charakteryzują się wysoką zawartością szkodliwych ulepszaczy i konserwantów, a znikomymi wartościami odżywczymi. Zamiast tego na stole osób chorych na bielactwo jak najczęściej powinny gościć warzywa i owoce. Wskazane jest regularne spożywanie produktów pełnoziarnistych, gdyż ziarna są doskonałym źródłem wielu witamin, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszej skóry. Warto także jeść otręby, siemię lniane oraz kefir naturalny, gdyż są to produkty o właściwościach oczyszczających i regulujących pracę organizmu. Pamiętać też należy, że każda zmiana diety powinna odbywać się stopniowo, gdyż nasz organizm nie radzi sobie z gwałtownymi, radykalnymi zmianami.

Jak wspomóc organizm?

Ponieważ przestrzeganie wszystkich zaleceń dietetycznych, które są pomocne przy leczeniu bielactwa, może być skomplikowane, zwłaszcza na początku, warto wspomagać swój organizm preparatami witaminowymi. Najważniejsze, by były to suplementy pochodzenia naturalnego, które charakteryzują się wysoką przyswajalnością i doskonale uzupełniają niedobory poszczególnych witamin i składników mineralnych. Warto więc włączyć do diety Dakseen, który jest nieocenionym źródłem wielu substancji, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, takich jak witaminy (m. in. A, B6, B12, C, D, E), mangan czy cynk. Dakseen doskonale reguluje perystaltykę jelit, ułatwia trawienie oraz poprawia przyswajalność substancji odżywczych z pożywienia. Przy leczeniu bielactwa warto także stosować oczyszczający Cleanseen oraz herbatkę ziołową Gonseen, która doskonale wyprowadza toksyny z naszego organizmu.

Bielactwo należy do chorób, których leczenie jest żmudne i skomplikowane, ale możliwe. Warto pamiętać, by nie skupiać się jedynie na leczeniu objawowym, gdyż walka z samymi plamami nie przyniesie wymiernych efektów. Ważna jest natomiast odbudowa naturalnej równowagi organizmu, a także regularne dostarczanie mu wszystkich niezbędnych substancji odżywczych – zarówno pod postacią zbilansowanych, regularnych posiłków, jak i naturalnych, łatwo przyswajalnych suplementów. Gdy zaczniemy stosować się do tych zasad, szybko zauważymy zmniejszanie się nieestetycznych białych plam i przestaniemy traktować bielactwo jak problem dożywotni, nadając mu właściwy wymiar – choroby trudnej i długotrwałej w leczeniu, ale jednak uleczalnej.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *