Alergia na kurz: czy można ją wyleczyć?

 Wśród wielu atakujących nasz organizm alergii wziewnych jedną z najbardziej popularnych bez wątpienia jest alergia na kurz. Może objawić się na każdym etapie życia, choć stosunkowo najczęściej pojawia się u dzieci. Nieustanny katar, załzawione oczy, duszności czy intensywne napady kichania – to właśnie objawy nadwrażliwości na roztocza kurzu domowego. Wiadomo, że jednym z najpopularniejszych sposobów radzenia sobie z tego typu schorzeniem jest eliminacja alergenu z otoczenia, ale czy można zrobić coś więcej? Czy alergia na kurz da się leczyć?

Alergia na kurz – wzmocnij swój organizm

Ponieważ życie w ciągłym strachu przed najmniejszą drobinką kurzu domowego szybko zaczyna dawać się we znaki, wielu alergików zastanawia się, w jaki sposób pozbyć się choroby. Okazuje się, że w pewnym stopniu jest to możliwe – kluczem do sukcesu jest wzmocnienie organizmu. Alergia na kurz (jak i duża część innych nadwrażliwości) to nic innego, jak sygnał naszego organizmu, że jest słaby i nie funkcjonuje prawidłowo, dlatego substancje, na które setki osób reagują prawidłowo, akurat u nas wywołują reakcję patologiczną. Wzmocnienie organizmu to działanie od środka – musimy wspomóc jego naturalne procesy obronne, w pewien sposób uszczelnić jego system ochrony przed chorobami. Osiągniemy to, przywracając mu wewnętrzną równowagę, która jest zaburzona z powodu niewystarczającej podaży witamin i minerałów.

Alergia na kurz a naturalne suplementy

Nie jest tajemnicą, że dziś nawet świeże warzywa prosto z działki zatrważająco szybko tracą wartości odżywcze. A ponieważ nie każdy ma możliwość codziennie zaopatrywać się w niewielką porcję warzyw, zakupy robimy hurtowo na kilka dni, skazując się na jedzenie małowartościowego pożywienia, ze względu na duże straty witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Te niedobory nie są widoczne od razu, dają o sobie znać dopiero po długim czasie, a nawet kilkunastu latach – i jednym z tych objawów może być właśnie alergia na kurz. Dlatego koniecznością staje się uzupełnianie minerałów i witamin w naszej diecie, co osiągniemy poprzez przyjmowanie suplementów pochodzenia naturalnego, opartych na naturalnych, najsilniej działających substancjach. Takie suplementy oferuje właśnie Dr Nona: oczyszczający Cleanseen, wzmacniający Okseen czy multiwitaminowa zupa Soupseen sprawdzą się doskonale jako codzienne uzupełnienie jadłospisu. Do diety warto też włączyć witaminowo-mineralne batoniki Dakseen oraz pyszny, czekoladowy napój Chocoseen: są one nie tylko pyszne i mogą stanowić doskonałą przekąskę między posiłkami, ale dodatkowo zapewniają też naszemu organizmowi niezbędną dawkę naturalnych mikro- i makroelementów.

Alergia na kurz jest uciążliwym schorzeniem, a walka z nią nie należy do najłatwiejszych. Warto jednak wiedzieć, że można wspomóc swój organizm w walce z męczącymi objawami. Oczywiście, nie spodziewajmy się cudów: naturalna suplementacja nie wyleczy alergii w dwa tygodnie, ale z pewnością znacząco wzmocni organizm, aktywizując jego system obronny, dzięki czemu objawy alergii staną się mniej dokuczliwe. Naturalne suplementy sprawdzają się też doskonale jako uzupełnienie konwencjonalnej terapii przeciw alergii. Pamiętajmy więc o tym, by systematycznie dbać o potrzeby mikroelementowe naszego organizmu, a alergia na kurz z czasem przestanie być dla nas tak bardzo uciążliwa.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *